wersja graficzna

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

2017-11-07 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Podłazie w gm. Łączna

  print

2 listopada po godz. 3:40 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP
w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego
w miejscowości  Podłazie gm. Łączna. Budynek zamieszkiwało 2 osoby.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków ze Skarżyska stwierdzono pożar jednorodzinnego domu  drewnianego krytego papą. Pożarem objęty był cały budynek oraz  dach znajdującego się w pobliżu budynku gospodarczego. Zagrożone pożarem były 2 domy jednorodzinne znajdujące się na sąsiedniej posesji. W chwili dojazdu jednostek straży pożarnej mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz i nie uskarżali się na dolegliwości. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego od obiektu i podaniu strumieni wody. W trakcie prowadzonych czynności gaśniczych ustalono, iż w budynku mieszkalnym znajdują się dwie butle gazowe. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukiwania budynku mieszkalnego. W trakcie prowadzenia przeszukania znaleziono dwie butle 11 kg  z gazem propan-butan. Butle po wyniesieniu na zewnątrz zostały schłodzone wodą i sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie stwarzały one zagrożenia. W trakcie prowadzonych działań do ratowników zgłosił się mieszkający w budynku mężczyzna z  informacją, że źle się czuje. Mężczyźnie podano tlen. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł mężczyznę do szpitala celem przebadania. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji budynku. Pogorzelisko przegarnięto i dodatkowo przelano wodą.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu  uległ dom jednorodzinny drewniany kryty papą łącznie z wyposażeniem oraz częściowemu nadpaleniu uległ dach budynku gospodarczego.

W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięło 27 strażaków i 7 wozów bojowych. W akcji uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Skarżysko-Kamienna, OSP Ostojów, OSP Suchedniów i OSP Lipowe Pole  Plebańskie. Akcja gaśnicza trwała ponad 4 godz.

 Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej  

Zdjęcia: kpt. Sławomir Wawrzak – KP PSP w Skarżysku-KamiennejDodał:Michał Ślusarczyk
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi