wersja graficzna

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

2017-11-08 | Jednostka: KP PSP Staszów

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Wólka Żabna

  print

6 listopada 2017 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 764 w miejscowości Wólka Żabna gm. Staszów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Staszów stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, obydwa pojazdy znajdowały się na jezdni. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Dwie osoby były uwięzione w jednym z samochodów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do dwóch poszkodowanych osób, które były uwięzione w jednym z samochodów osobowych. Jednocześnie strażacy z zespołami ratownictwa medycznego udzielali pomocy medycznej pozostałym uczestnikom zdarzenia. Łącznie do szpitala przez ZRM zostało odtransportowanych 6 osób uczestniczących w zdarzeniu.  

W działaniach udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie oraz 3 zastępy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP Staszów
Zdjęcia: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP StaszówDodał:Bernard Bednarczyk
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi