***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2016-09-30 | Jednostka: KP PSP Końskie

Pokazy w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Baryczy - powiat konecki

  print

W środę 28 września w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Baryczy zostało przeprowadzone praktyczne sprawdzenie możliwości ewakuacji osób z zagrożonego obiektu.
Z budynku ewakuowano 126 osób. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele zostali zapoznani z procedurami postępowania na wypadek pożaru, a na zakończenie strażacy pod dowództwem mł. bryg. Adama Zielińskiego przeprowadzili symulowane działania ratowniczo-gaśnicze, w których udzielali pomocy dwóm osobom poszkodowanym w wypadku drogowym.
Pokazy obserwowali również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich: Pan Wiesław Basiak – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Pan Wojciech Kołodziej – Wydział Zarządzania Kryzysowego.

Opracowanie: kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w BaryczyDodał:Mariusz Czapelski
   
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi