***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2016-09-30 | Jednostka: KP PSP Końskie

Udział w akcji krwiodawstwa - Łączy nas czerwona nitka

  print

28 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Stąporkowie zorganizowana została akcja honorowego krwiodawstwa - "Łączy nas czerwona nitka".
W ramach pokazów i akcji edukacyjnej wzięli w niej udział również strażacy z JRG Końskie. Przygotowany został samochód osobowy z dwoma osobami poszkodowanymi w środku. Tak jak przy realnym zdarzeniu strażacy podjechali na plac wewnętrzny szkoły i rozpoczęli swoje działania. Wszystko komentował oficer prasowy koneckich strażaków kpt. Mariusz Czapelski. Omówione zostały poszczególne etapy akcji ratowniczo-gaśniczej, sprzęt używany do tego typu działań, ochrona osobista strażaków a także zasady bezpieczeństwa, numery alarmowe i jak zachować się widząc takie zdarzenie.

Po części związanej z wypadkiem drogowym organizatorzy przygotowali niespodziankę polegającą na podpaleniu wraku pojazdu. Była to okazja aby zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo jakie niesie ogień a przede wszystkim na tlenek węgla i dym. Przy tej okazji w ramach akcji "Zgaś ryzyko" zaprezentowane zostały czujki tlenku węgla i dymu oraz korzyści jakie niesie ich zastosowanie w domach prywatnych, szczególnie w rozpoczynającym się okresie grzewczym.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Mariusz CzapelskiDodał:Mariusz Czapelski
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi