***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2016-11-30 | Jednostka: KP PSP Końskie

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach z wizytą w KP PSP Końskie

  print

30 listopada 2016 r. świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka wizytował Komendę Powiatową PSP w Końskich. Szczególną uwagę zwracał na polepszenie wyglądu zewnętrznego i funkcjonalności budynku w związku z prowadzoną termomodernizacją. Po modernizacji sieci CO, odświeżenia wymagały pomieszczenia zajmowane przez strażaków systemu zmianowego JRG - malowanie pomieszczeń dobiega końca.
Podczas wizyty świętokrzyski komendant wojewódzki PSP zapoznał się również z parametrami taktyczno-technicznymi nowo zakupionego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki ratowniczo-gaśniczej. Samochód zostanie wprowadzony do podziału bojowego po przeszkoleniu ratowników-kierowców w zakresie obsługi i wyposażeniu w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Środki finansowe na zakup tego samochodu pochodziły m.in. od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: st. bryg. Grzegorz Młynarczyk
Zdjęcia: archiwum KP PSP KońskieDodał:Mariusz Czapelski
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi