***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-01-13 | Jednostka: KP PSP Końskie

Zdanie obowiązków komendanta powiatowego w Końskich

  print

12 stycznia 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Końskich odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków komendanta powiatowego przez st. bryg. Grzegorza Młynarczyka. Dowódcą uroczystości był st. kpt. Michał Krzeszowski. Na uroczystość przybył z-ca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Robert Sabat wraz z naczelnikami wydziałów Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Obecni byli także: starosta konecki Bogdan Soboń, burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, komendant powiatowy Policji insp. dr Waldemar Cisowski, wójtowie gmin powiatu koneckiego, przyjaciele, współpracownicy oraz strażacy systemu codziennego i zmianowego.

Komendant Grzegorz Młynarczyk po skończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, swoją służbę rozpoczął na stanowisku dowódcy plutonu w Komendzie Rejonowej PSP w Końskich. Kolejny etapem służby było dowodzenie Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą a następnie objęcie stanowiska zastępy komendanta powiatowego. Od 2014 roku objął stanowisko komendanta powiatowego PSP w Końskich.

Po części oficjalnej, na której w obecności sztandaru Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, ustępujący komendant zdał swoje obowiązki zastępy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Robertowi Sabatowi. Zaproszeni goście dziękowali za wieloletnią współpracę, wspominali najważniejsze akcje ratowniczo-gaśnicze, podkreślali profesjonalizm, kulturę osobistą byłego komendanta a koledzy w stanie spoczynku podpowiadali jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nie zabrakło wzruszeń, upominków, kwiatów, pamiątek i wielu szczerych życzeń.

Obowiązki komendanta zostały powierzone zastępcy komendanta powiatowego PSP w Końskich bryg. Bogusławowi Jakóbczykowi.

 

Opracowanie: kpt. Mariusz Czapelski

Zdjęcia: red. Marian KlusekDodał:Mariusz Czapelski
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi