***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-05-31 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

Pożar samochodu ciężarowego w sandomierzu.

  print

30 maja br. po godzinie 5 rano Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ul. Lwowskiej.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego przewożąca sprasowaną w bale bawełnę.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy pojazdu, który próbował ugasić pożar za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i prawdopodobnie był narażony na działanie toksycznych produktów spalania oraz ugaszenia pożaru dwoma prądami wody.
W celu całkowitego ugaszenia pożaru niezbędne było rozładowanie naczepy, przelanie wodą i dokładne sprawdzenie ładunku. Kierowca został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W celu rozładowania naczepy konieczne było użycie ciężkiego sprzętu w postaci koparko-ładowarki.
Podczas prowadzonej akcji gaśniczej droga wojewódzka nr 723 była całkowicie zablokowana. 
W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Sandomierz jeden zastęp z JRG Tarnobrzeg oraz cztery zastępy OSP.

Opracowanie: kpt. Sylwester Kochanowicz KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba KP PSP SandomierzDodał:Sylwester Kochanowicz
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi