***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-06-30 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach wizytował trening reprezentantów Polski na olimpiadę w Austrii.

  print

W dniu 27 czerwca br. świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka wizytował trening przygotowujący drużynę MDP Skotniki ( powiat sandomierski, gmina Samborzec) do Olimpiady pożarniczej, która odbędzie się w Austrii  w miejscowości Villach w lipcu 2017r.

W 2016 roku drużyna MDP chłopców zwyciężyła na zawodach wojewódzkich w Ożarowie  i reprezentowała  województwo świętokrzyskie na zawodach krajowych w Wiśle w dniach 2-4 wrzesień 2016r. Drużyna MDP Skotniki zdobyciem  wicemistrzostwa Polski wywalczyła sobie prawo do reprezentowania naszego kraju na Olimpiadzie pożarniczej w Austrii.

Świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach zwrócił uwagę na wysoki poziom przygotowania MDP Skotniki do Olimpiady oraz podkreślił jak istotną rolę odgrywa sprawność fizyczna w strażackiej służbie. Podziękował drużynie za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył powodzenia i dalszych sukcesów.

Opracowanie: kpt. Sylwester Kochanowicz
Zdjęcia: kpt. Andrzej WłodarczykDodał: kpt. Sylwester Kochanowicz
   
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi