***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-08-02 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Głazów - pow. sandomierski

  print

 

31 lipca br. o godzinie 18:34 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP

w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Głazów gmina Obrazów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem osobowym. Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby, które w chwili przyjazdów zastępów znajdowały się poza pojazdami.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które zostały przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Samochód osobowy wraz z ciągnikiem rolniczym został usunięty z drogi powiatowej na pobocze, a następnie dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów. Dalsze czynności prowadzi Policja.

W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Sandomierz i jeden zastęp OSP KSRG , Łącznie jedenastu ratowników.

 

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz

Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba KP PSP SandomierzDodał:Agnieszka Zając
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi