***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-08-02 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

Pożar zboża podczas zbioru w Sandomierzu

  print

 

1 sierpnia br. o godzinie 12:50 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o pożarze zboża (pszenica) przy ul. Długiej w Sandomierzu.

Po dojeździe pierwszych zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono pożar zboża, słomy i ścierniska.

Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu i obronie. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne (wysoka temperatura, wiatr) oraz na fakt, iż ogniem objete było suche zboże, pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko we wszystkich kierunkach stwarzając zagrożenie dla pobliskich zabudowań oraz pól uprawnych oraz sadów owocowych. Po lokalizacji pożaru i ugaszeniu całe pogorzelisko sprawdzono na ewentualność wystąpienia pojedynczych zarzewi ognia, które dogaszono pojedynczymi prądami wody, tłumicami.

W wyniku powstałego pożaru spaleniu uległo  dwadzieścia jeden hektarów zboża (pszenicy), w tym okolo 3 hektarów ścierniska. Nadpaleniu uległ również kombajn zbożowy, który pracował na polu oraz drzewa owocowe w sąsiadujących z uprawą  ogrodach. 

W działaniach brało udział cztery zastępy z JRG Sandomierz, sześć zastępów OSP. Łącznie w działaniach uczestniczyło czterdziestu czterech ratowników.

 

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz

Zdjęcia: mł. kpt. Paweł Wiśniowski KP PSP SandomierzDodał:Agnieszka Zając
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi