***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-08-03 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

Zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym w miejscowości Zakrzów na DK nr 9

  print

2 sierpnia br. o godzinie 15:27 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Zakrzów gmina Klimontów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym.

Łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby, które w chwili przyjazdów zastępów JOP znajdowały się poza pojazdami.

Ruch drogowy na drodze odbywał się wahadłowo.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, które zostały przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Samochód osobowy jak i dostawczy został usunięty z drogi na pobocze, następnie dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.

Dalsze czynności prowadzilai Policja.

W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG Sandomierz i trzy zastępy OSP, Łącznie dwudziestu ratowników.

 

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz

Zdjęcia: st. kpt. Artur Zieliński KP PSP Sandomierz.Dodał:Agnieszka Zając
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi