***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-08-21 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Groźny pożar w fabryce porcelany w Ćmielowie

  print

18 sierpnia 2017 roku w godzinach wieczornych doszło do groźnego pożaru pieca w fabryce porcelany w Ćmielowie. W wyniku pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Szybkie działania podjęte przez straż pożarną oraz pracowników zakładu nie dopuściły do rozprzestrzenienia się pożaru na cały obiekt.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono, że w budynku produkcyjnym na parterze panuje zadymienie. Na miejscu zdarzenia obecni byli pracownicy (3 osoby), którzy odłączyli zasilanie elektryczne w obiekcie oraz poinformowali przybyłych strażaków, że w pomieszczeniu na parterze znajduje się elektryczny piec do wypalania porcelanowych figurek oraz plastikowe opakowania z figurkami przygotowanymi do procesu wypalania (wsad do pieca). Budynek, w którym znajdował się piec jest budynkiem murowanym, dwukondygnacyjnym, pokrytym blachą. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu ratowników ubranych w aparaty ochrony dróg oddechowych do zadymionego pomieszczenia w celu ustalenia przyczyny zadymienia. Okazało się, że pożarem objęte są elektryczne spirale pieca oraz niewielka ilość plastikowych opakowań z figurkami przygotowanymi do procesu wypalania. Natychmiastowo ugaszono pożar jednocześnie przeszukując budynek celem ustalenia czy nie ma osób poszkodowanych w obiekcie. Następnie przewietrzono pomieszczenia budynku wentylatorem osiowym oraz dokonano pomiaru temperatury pieca i wyposażenia pomieszczenia (temperatura malała). Na tym działania zakończono. Akcja gaśnicza trwała około 1,5 godziny. W zdarzeniu udział brały 4 jednostki ratowniczo-gaśnicze.


Opracowanie: kpt. Klaus Sebastian, KP PSP Ostrowiec Św.

Autor zdjęć: kpt. Dębicki Sławomir, KW PSP KielceDodał:Klaus Sebastian
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi