***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-08-28 | Jednostka: KW PSP Kielce

Mistrzostwa Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie - Chańcza 2017

  print

26 sierpnia 2017 r. (w sobotę) na zbiorniku wodnym Chańcza koło Rakowa odbyła się XVI edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Celem organizacji mistrzostw jest sprawdzenie umiejętności ratowników, wymiana doświadczeń oraz popularyzacja ratownictwa i ochrony ludności. Po powodziach jakie nawiedziły województwo świętokrzyskie organizacja tych mistrzostw jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć.

W pierwszych mistrzostwach w 2002 roku wzięło udział 16 drużyn 4 - osobowych. W kolejnych latach liczba ta zdecydowanie się powiększała. W bieżącym roku startowało 60 drużyn reprezentujących z Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, Policję i  Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Podczas mistrzostw rozgrywanych zostało sześć konkurencji. Były to: wyścig równoległy na łodziach motorowych, wyścig drużynowy na łodziach motorowych (łodziach szybkich), wiosłowanie łodzią na dystansie 100 m, wyścig drużynowy na pontonie z pagajami (krótkie wiosła), reanimacja na fantomie oraz rzut rzutką rękawową do celu.

W zawodach uczestniczyło ponad 240 ratowników - mistrzostwa ukończyły 53 drużyny.

Zmagania ratowników obserwowali: Pani Anna Krupka - Poseł na Sejm RP, Pan Andrzej Bętkowski - wicewojewoda świętokrzyski, st. bryg. Robert Sabat - zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach wraz z komendantem miejskim i komendantami powiatowymi PSP, burmistrz Miasta i Gminy Staszów, wójt Gminy Raków i wójt Gminy Szydłów.

W szesnastej edycji mistrzostw pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 z kieleckiej Komendy Miejskiej PSP. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się drużyna Komedy Powiatowej PSP ze Starachowic, a na trzecie z Komedy Powiatowej PSP w Opatowie.
Kolejne miejsca zajęły drużyny z Ochotniczej Straży Pożarnej Śladków Mały i Wola Jachowa oraz JRG Nr 3 Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.
W mistrzostwach startowały również drużyny kobiece, z których najwyżej uplasowała się drużyna z WOPR w Zamościu.

Podczas końcowego podsumowania, które odbyło się po zakończeniu mistrzostw najlepszych zawodników nagrodzili m.in.: Pani Poseł Anna Krupka, Pan Michał Warszawski - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz st. bryg. Robert Sabat – zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach.
Zwycięzcy otrzymały sprzęt ratowniczy oraz puchary.

Wyniki końcowe XVI Mistrzostw Województwa Świętokrzyskie Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie Chańcza 2017

Opracowanie: bryg. Adam Zaborowski, KW PSP Kielce
Zdjęcia: ogn. Piotr Tokarz, KW PSP KielceDodał:Adam Zaborowski
   
   
   
Załączniki:
XVI_Mistrzostwa_wyniki_koncowe.pdf

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi