***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-09-06 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Wypadek w Ostrowcu Św.

  print

5 września 2017 roku w godzinach wieczornych doszło do tragicznego wypadku w Ostrowcu Św. na ul. Bałtowskiej. W  wyniku zdarzenia rannych zostało 5 osób. W akcji ratowniczej udział brało 3 samochody ratowniczo-gaśnicze, w tym 10 ratowników. Akcja trwała około 6 godzin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono, że samochód osobowy Mazda Premacy uderzył w słup energetyczny. Samochodem podróżowało 5 osób (młodych mężczyzn) z czego 3 osoby wyszły o własnych siłach, a 2 były zakleszczone w środku pojazdu. Na miejscu był zespół ratownictwa medycznego oraz policja.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do dwóch osób (pasażerów) poprzez wycięcie drzwi przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz ewakuacji poszkodowanych z pojazdu.  Następnie odłączono klemy od akumulatora. 5 osób zostało zabranych do szpitala przez ZRM. Po przetransportowaniu poszkodowanych do szpitala działania straży polegały na oświetleniu terenu akcji w celu ułatwienia pracy policji. Po zakończeniu dochodzenia przez policję działania zakończono.


Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Autor zdjęć:st. kpt. Łukasz Burek , KP PSP Ostrowiec Św.Dodał:Klaus Sebastian
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi