***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-09-11 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Wypadek w gminie Bodzechów

  print

7 września 2017 roku w godzinach południowych doszło do groźnego wypadku w miejscowości Magonie w gminie Bodzechów. W  wyniku zdarzenia ranne zostały 3 osoby. W akcji ratowniczej, która trwała około 2 godziny udział brały 3 samochody ratowniczo-gaśnicze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało w sumie 5 osób z czego 4 osoby wyszły o własnych siłach, a 1 była zakleszczona w środku pojazdu. Na miejscu były 3 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, w tym wykonaniu dostępu do uwięzionej osoby (kierowcy jednego z aut) przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz ewakuacji poszkodowanego z pojazdu oraz odłączeniu klem od akumulatora. 3 osoby (przytomne) zostały zabrane do szpitala przez ZRM. Na tym działania zakończono.


Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: kpt. Dariusz Kasprzyk , KP PSP Ostrowiec Św.Dodał:Klaus Sebastian
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi