***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-09-13 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Zatrucie gazami wziewnymi w przepompowni ścieków w powiecie buskim

  print

11 września 2017 roku po godzinie 13.30 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zatruciu gazami wziewnymi pracowników przepompowni ścieków w miejscowości Zołcza–Ugory.
Dyżurny do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój, specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego poziom A, włączone do KSRG jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Pacanów, Rataje Karskie oraz Solec-Zdrój – jednostkę nie będącą w KSRG. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zatrucia pracowników przepompowni niezidentyfikowanymi gazami wziewnymi.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób ze strefy niebezpiecznej, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu (tlenoterapia, wsparcie psychiczne). Jednym z poszkodowanych podczas udzielania pomocy pracownikom zakładu komunalnego został strażak z OSP Solec-Zdrój z jednostki, która pierwsza dotarła na miejsce zdarzenia.
Na teren działań zadysponowane zostały również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostały zabrane z miejsca zdarzenia do szpitali. Na miejsce przybyli także Państwowy Inspektor Pracy oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Busku-Zdroju. W zabezpieczeniu terenu akcji ratownikom pomagały patrole policji. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja pod nadzorem Prokuratury.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.Dodał:Jarosław Baran
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi