***22.09.2017r, Ostrowiec Św. około godz. 16.20 w hali produkcyjnej doszło do wybuchu pieca do wytapiania aluminium wskutek czego lekko poszkodowanych zostało 3 mężczyzn, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Akcja ratowniczo-gaśnicza w której udział brało 5 zastępów PSP, Policja, ZRM i inne służby trwała prawie 2 godziny.***21.09.2017 r. Rytwiany, pow. staszowski. O godzinie 15:25 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, ranne odwiezione do szpitala zostały dwie osoby. Akcja ratownicza prowadzona przez 4 zastępy straży pożarnej oraz inne służby trwała ponad 3 godziny.**** 20.09.2017 r. Skarżysko-Kamienna, ul. Legionów ok. godziny 14.18 samochód osobowy Mercedes-Benz C180 uderzył w przydrożny przystanek autobusowy. W wyniku zdarzenia ranne zostały 3 osoby oczekujące na przystanku i kierowca samochodu osobowego. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy państwowej straży pożarnej****
2017-09-13 | Jednostka: KW PSP Kielce

Zatrucie gazami wziewnymi w przepompowni ścieków w powiecie buskim

  print

11 września 2017 roku po godzinie 13.30 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zatruciu gazami wziewnymi pracowników przepompowni ścieków w miejscowości Zołcza–Ugory.
Dyżurny do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z JRG Busko-Zdrój, specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego poziom A, włączone do KSRG jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Pacanów, Rataje Karskie oraz Solec-Zdrój – jednostkę nie będącą w KSRG. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zatrucia pracowników przepompowni niezidentyfikowanymi gazami wziewnymi.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób ze strefy niebezpiecznej, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu (tlenoterapia, wsparcie psychiczne). Jednym z poszkodowanych podczas udzielania pomocy pracownikom zakładu komunalnego został strażak z OSP Solec-Zdrój z jednostki, która pierwsza dotarła na miejsce zdarzenia.
Na teren działań zadysponowane zostały również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostały zabrane z miejsca zdarzenia do szpitali. Na miejsce przybyli także Państwowy Inspektor Pracy oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Busku-Zdroju. W zabezpieczeniu terenu akcji ratownikom pomagały patrole policji. 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja pod nadzorem Prokuratury.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.Dodał:Jarosław Baran
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi