***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-09-13 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pożar składu towarowego w miejscowości Włoszczowice, Gmina Kije

  print

12 września 2017 r. tuż przed godziną 16:30 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o prawdopodobnym pożarze kolejowego składu towarowego na wysokości miejscowości Włoszczowice w gminie Kije.

Do akcji zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej strażnicy oraz jednostki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z naszego powiatu.

Strażacy po przybyciu na miejsce zastali pożar granulatu siarki przewożonego w wagonach pociągu towarowego na linii kolejowej nr 70, w odległości około 400 m od najbliższych zabudowań miejscowości Włoszczowice.

Po zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań oraz odcięciu zasilania elektrycznego przez pracowników PKP Energetyka oraz uziemieniu składu, ratownicy przystąpili do działań. W wagonie przewożonych było około 60 ton siarki, która najprawdopodobniej uległa samozapaleniu, a zarzewia pożaru ukryte były na całej szerokości wagonu w najniższej jego części.

Strażacy przy pomocy prądów wody dogaszali poszczególne zarzewia ognia. Całość przewożonego granulatu musiała zostać przelana wodą, aby mieć pewność, że sytuacja się nie rozwinie i zagrożenie nie będzie eskalować. Jednocześnie ratownicy zabezpieczyli prądami wody lokomotywę oraz sąsiednie wagony wypełnione siarką oraz stale monitorowali temperaturę palącego się wagonu i pozostałego składu za pomocą kamery termowizyjnej. Po całkowitym opanowaniu pożaru cała zawartość objętego pożarem wagonu została zabezpieczona warstwą piany gaśniczej.

Działania trwały całą noc i zakończyły się przed godziną 5 nad ranem. W akcji wzięło udział 34 strażaków z powiatu pińczowskiego.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 Dodał:Paweł Obważanek
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi