***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-09-18 | Jednostka: KP PSP Staszów

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017 w Staszowie

  print

17 września br. na boisku sportowym w Sichowie Małym przeprowadzone zostały powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu staszowskiego.

Zawody zostały rozegrane w czterech kategoriach w tym: dziewięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, cztery Kobiece Drużyny Pożarnicze, pięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców oraz cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewczyn.   

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała  komisja sędziowska powołana przez komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się  następująco:

w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych
1. OPS Sichów Mały
2. OSP Kłoda
3. OSP Wiśniowa
4. OSP Połaniec
5. OSP Suchowola
6. OSP Pęcławice
7. OSP Oleśnica
8. OSP Łubnice
9. OSP Szydłów

w kategorii Kobiece Drużyny Pożarnicze
1. OSP Koniemłoty
2. OSP Ruszcza
3. OSP Wiśniowa
4. OSP Pęcławice

 w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopcy
1. OSP Rytwiany
2. OSP Krzczonowice  
3. OSP Strzelce
4. OSP Ossala
5. OSP Ruszcza
 
w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewczyny
1. OSP Rytwiany
2. OSP Koniemłoty
3. OSP Sichów Mały
4. OSP Ruszcza

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Kruk, KP PSP Staszów
Zdjęcia: Marcin Ptak, st. kpt. Tomasz BanaśDodał:Łukasz Kruk
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi