***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-09-21 | Jednostka: KP PSP Staszów

Wypadek drogowy w miejscowości Sichów Mały

  print

20 września 2017 r. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Sichów Mały gm. Rytwiany.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W samochodzie osobowym uwięziona była kierująca pojazdem, natomiast dwie osoby podróżujące autobusem znajdowały się poza pojazdem.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych.
W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG PSP Staszów oraz 2 zastępy z jednostek OSP.


Opracowanie:st.kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP Staszów
Zdjęcia: st.kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP StaszówDodał:Jarosław Juszczyk
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi