***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-09-26 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Kolejny tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 78 – powiat pińczowski

  print

W poniedziałek, 25 września 2017 r. tuż przed 15:30 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie krajowej nr 78 w miejscowości Lipnik (gmina Kije).

Do zdarzenia zadysponowano pełną obsadę pińczowskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępy ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Kije.

W wypadku uczestniczyły łącznie trzy pojazdy: jeden osobowy oraz dwa ciężarowe.

Strażacy wraz z ratownikami medycznymi udzielili pierwszej pomocy kierowcom ciężarowych Man’a oraz Volvo, którzy po przebadaniu przez lekarza pozostali na miejscu zdarzenia. W wyniku powyższego wypadku śmierć poniósł 37-letni mężczyzna prowadzący osobową Skodę. Strażacy zabezpieczyli także instalacje elektryczne zasilające pojazdy. Na czas prowadzonych działań droga krajowa 78 była zablokowana, a Policja wyznaczała objazdy.
W trakcie czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję oraz Prokuraturę jednostki ochrony przeciwpożarowej oświetlały teren akcji. Po zakończeniu powyższych czynności strażacy na polecenie prokuratora wydobyli zwłoki ofiary śmiertelnej z wraku pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie z jezdni usunięto rozlane płyny eksploatacyjne przywracając bezpieczne jej użytkowanie.   

Akcja strażaków zakończyła się przed godziną 22. W działaniach wzięło udział łącznie 5 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, w tym 3 PSP i 2 OSP należące do KSRG .

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów
zdjęcia: archiwum KP PSP w PińczowieDodał:Mateusz Tarka
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi