***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-09-27 | Jednostka: KP PSP Staszów

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego

  print

W dniach od 9 do 24 września 2017 r. zostało zorganizowane i przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Staszowie szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu staszowskiego. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ratowników OSP do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczych podczas działań przy miejscowych zagrożeniach z wykorzystaniem sprzętu ratownictwa technicznego.

Końcowym etapem szkolenia był egzamin, który odbył się w dniu 24 września br. do którego przystąpiło 27 druhów. Wszyscy druhowie zaliczyli egzamin z wynikiem pozytywnym.

Absolwentom szkolenia gratulujemy uzyskania nowych kwalifikacji.

 

Opracowanie: st. kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP Staszów

Zdjęcia: st. kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP StaszówDodał:Jarosław Juszczyk
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi