***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-09-28 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Strażacy we współpracy z pracownikami KRUS oraz Policją, wśród pierwszaków

  print

Jak co roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie w pierwszych miesiącach roku szkolnego stara się dotrzeć do najmłodszych, w celu szerokorozumianej profilaktyki przeciwpożarowej.

W bieżącym roku nasi funkcjonariusze wraz pracownikami jednostki terenowej KRUS w Pińczowie oraz policjantami przeprowadzili serię prelekcji dotyczących bezpieczeństwa wśród uczniów pierwszych i drugich klas szkoły podstawowej.

Strażacy uczestniczący w pogadankach poruszyli przede wszystkich tematy związane z zasadami prawidłowego zachowania się w czasie pożaru lub wypadku oraz używania numerów alarmowych. Ponadto zwrócili uwagę na problem ulatniającego się tlenku węgla w zbliżającym się okresie grzewczym. Strażacy omówili sposoby postępowania w przypadku omawianych zagrożeń.

Pracownicy pińczowskiego oddziału KRUS starali się przekazać zasady bezpiecznej pracy i zabawy w gospodarstwach rolnych, gdzie za pomocą pokazów multimedialnych prezentowali epizody z bezpiecznej miejscowości „KRUSikowo”.

Funkcjonariusze Policji poruszyli tematy bezpieczeństwa ruchu drogowego najmłodszych, w szczególności w drodze do i ze szkoły.

Prelekcje odbyły się w dniach od 25. do 27. września w szkołach podstawowych w Gackach, Bogucicach, Kijach, Gartatowicach, Włoszczowicach, Działoszycach oraz w Michałowie.

W spotkaniach wzięło udział łącznie 160 uczniów.

Mamy nadzieje, że taka współpraca pomiędzy instytucjami promującymi bezpieczeństwo odniesie jak najbardziej pozytywne skutki wśród najmłodszych.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

Zdjęcia: archiwum oddziału terenowego KRUS w PińczowieDodał:Paweł Obważanek
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi