***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-09-29 | Jednostka: KP PSP Staszów

Kampania społeczna KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO

  print

Staszowscy strażacy kontynuują działania prewencyjne w ramach kampanii społecznej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

14, 26, 28 września funkcjonariusze w ramach przeprowadzanych ewakuacji spotkali się z dzieciakami z Zespołu Szkół w Czajkowie, Przedszkola nr 8 w Staszowie, Zespołu Szkół w Osieku oraz szkoły Podstawowej w Kurozwękach.

W akcji uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, jak również Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Staszowie. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa w szkole, domu, na podwórku. Uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach najczęściej powstają pożary.

Siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Staszowie odwiedziły też dzieci z Przedszkola w Szydłowie. Dzieci zapoznały sie z praca strażaków, poznały wyposażenie samochodów pożarniczych oraz miały możliwość zasiąść w kabinie samochodu pożarniczego, aby przez chwilę poczuć się jak strażak.

 

Opracowanie: st. kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP Staszów

Zdjęcia: st. kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP StaszówDodał:Jarosław Juszczyk
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi