***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-03 | Jednostka: KP PSP Opatów

Powierzenie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Opatowie

  print

2 października 2017 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się narada kadry kierowniczej województwa świętokrzyskiego, podczas której nastąpiło powitanie nowego zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Tomasza Bajerczaka oraz powierzenie obowiązków komendanta powiatowego PSP w Opatowie kpt. Sylwestrowi Kochanowiczowi.

Pan bryg. Tomasz Bajerczak dotychczas pełnił obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, a decyzją świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach przeniesiony został do pełnienia dalszej służby w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie z dniem 2 października 2017 r. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski powierzył bryg. Tomaszowi Bajerczakowi pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Z dniem 1 października 2017 r. świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie kpt. Sylwestrowi Kochanowiczowi. Decyzję o powierzeniu obowiązków wręczył osobiście świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka w obecności kadry kierowniczej województwa świętokrzyskiego.

Pan kpt. Sylwester Kochanowicz, jako absolwent Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, rozpoczął służbę stałą w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku w sierpniu 2006 r. Służył również Komendzie Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej oraz Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu, a od 1 sierpnia 2017 r. na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej KP PSP w Opatowie.

Pan kpt. Sylwester Kochanowicz przez cały okres służby związany był ze służbą w jednostkach ratowniczo – gaśniczych na stanowiskach ratowniczych oraz dowódczych, w tym dowódcy zmiany i dowódcy JRG. Dowodził wieloma skomplikowanymi akcjami wykazując się profesjonalizmem, opanowaniem oraz umiejętnością zarządzania pododdziałami. Stale podnosił swoje wykształcenie i kwalifikacje zawodowe m.in. w 2010 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 2017 r. Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.


Opracowanie: bryg. Leszek Szymański, KP PSP Opatów Zdjęcia: Szymon Jagun, KW PSP Kielce


Dodał:mł. bryg. Beata Muszczak
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi