***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-03 | Jednostka: KP PSP Opatów

Zakończenie służby w PSP

  print

29 września 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku asp. sztab. Roberta Kwiatkowskiego.

Po odczytaniu drogi zawodowej strażaka zastępca komendanta powiatowego PSP w Opatowie bryg. mgr inż. Grzegorz Szewczyk, w obecności rodziny strażaka, zaproszonych gości oraz załogi komendy, złożył asp. sztab. Robertowi Kwiatkowskiego podziękowanie za wieloletnią służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie.

Pan asp. sztab. Robert Kwiatkowski służył w Straży Pożarnej od września 1989 r., najpierw jako strażak odbywający służbę wojskową, a następnie w Zawodowej i Państwowej Straży Pożarnej. Do 2000 roku służbę swą pełnił na stanowiskach ratowniczych podziału bojowego Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej oraz komórkach ds. transportu w komendach w Sandomierzu i Opatowie, sumiennie realizując postawione przed nim zadania i obowiązki. Przez siedemnaście ostatnich lat asp. sztab. Robert Kwiatkowski służbę pełnił na stanowisku dyżurnego operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, gdzie jego wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz wiedza pożarnicza zdobyta w trakcie służby bezpośrednio przekładała się na skuteczność organizacji i prowadzenia działań przez siły i środki ratowniczo- gaśnicze powiatu opatowskiego i służby współdziałające.

Pan asp. sztab. Robert Kwiatkowski w czasie służby był wielokrotnie wyróżniany m.in. odznaczony został:

oraz wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystym apelu uczestniczyli licznie przybyli strażacy i pracownicy komendy oraz emeryci, a także przyjaciele i najbliżsi odchodzącego na emeryturę strażaka. Przechodzący na zaopatrzenie emerytalne strażak otrzymał od kierownictwa, emerytów, strażaków i pracowników komendy okolicznościowe życzenia i upominki.

Apel poprzedzony został uroczystym zdaniem służby przez asp. sztab. Roberta Kwiatkowskiego na stanowisku dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego.

Opracowanie: bryg. Leszek Szymański, KP PSP w Opatowie
Zdjęcia: asp. Sylwester Jankowski,  KP PSP w OpatowieDodał:mł. bryg. Beata Muszczak
   
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi