***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-04 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Zderzenie dwóch samochodów osobowych we Włoszczowie

  print

2 października 2017 roku  po godz. 10.30  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (droga woj. nr 786) z Kilińskiego we Włoszczowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych: Fiat Cinquecento oraz Suzuki Swift. Samochodami podróżowały łącznie trzy osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem straży nie odnosząc widocznych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przybyły na miejsce ZRM przebadał osoby uczestniczące w zdarzeniu, nikt nie został hospitalizowany. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 786 na czas działań ratowniczych i dochodzeniowo śledczych był całkowicie wstrzymany. Policja zorganizowała objazd.

W akcji wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa (7 strażaków- ratowników),  Policja,  Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Opracowanie : mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia : archiwum KP PSP we WłoszczowieDodał:mł. bryg. Beata Muszczak
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi