***20.10.2017r.m. Wiosna, pow. konecki, DK 74. Doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety znajdującej się na poboczu drogi przez samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca ciągnika siodłowego.Działania ratownicze prowadziły 3 zastępy JOP, w tym 16 strażaków.***19.10.2017r.Sędziszów około godz.13:50 w wyniku zasłabnięcia kierującego samochodem osobowym doszło do wypadku. Prowadzony przez mężczyznę pojazd wjechał na peron kolejowy. Samochodem podróżowały dwie osoby, pasażerka nie doznała żadnych obrażeń ciała, kierowca leżał na peronie - został wyciągnięty z pojazdu przez osoby postronne przed przybyciem służb. Po przybyciu JOP podjęto akcję reanimacyjną , która trwała ok. 20 min. Działania ratowników doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych. Akcja ratownicza, w której udział brało 4 zastępy PSP, zastęp OSP, ZRM i Policja trwała ponad 2,5 godziny.*** 18.10.2017r. Kielce o godz 14:00 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego: SEAT Leon z pociągiem osobowym przewozów regionalnych „Świętokrzyskie” relacji Ostrowiec Św. – Kraków. Brak osób poszkodowanych. Na miejscu działało 2 zastępy straży pożarnej oraz inne słuzby
2017-10-05 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

ĆWICZENIA POWIATOWE pk. „EUFORIA 2017” – powiat kazimierski

  print

29 września 2017 roku na obiekcie domu weselnego Euforia w Kazimierzy Małej powiat kazimierski miały miejsce ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem "EUFORIA 2017". Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Kazimierzy Wielkiej. Do ćwiczeń aktywnie włączyły się również: Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oddział w Kazimierzy Wielkiej, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Miejsko Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Kazimierzy Wielkiej. Ćwiczenia zostały przeprowadzone z udziałem sił i środków Jednostki Ratowniczo– Gaśniczej, powiatowej kompani odwodowej powiatu kazimierskiego oraz sił i środków kompani gaśniczej „Południe” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Założenia do ćwiczeń obejmowały trzy zasadnicze epizody, uzupełniane o podgrywki, które spowodowały określoną reakcję strażaków ratowników, służb ratowniczych oraz podmiotów współdziałających podczas ćwiczeń. Główny epizod dotyczył działań ratowniczo- gaśniczych podczas pożaru klatki schodowej i dachu w budynku domu weselnego, epizod drugi to awaria sieci hydrantowej w miejscowości Kazimierza Mała, natomiast epizod trzeci dotyczył działań ratowniczych przy ewakuacji spadochroniarza zawieszonego na drzewie na wysokości około 8 metrów.

Głównymi celami ćwiczeń było między innymi:

Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele: 

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy PSP i OSP, policjanci, ratownicy z ŚCRM iTS Oddział Kazimierza Wielka. Łącznie ponad 150 osób. W rolę pozorantów wcieliło się 10 druhów z jednostek OSP Sielec Kolonia, OSP Topola i OSP Podolany.

 

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza WielkaDodał:mł. bryg. Beata Muszczak
   
   
   
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi