****14.12.2017r.Skarżysko - Kamienna.O godzinie 12. 41 doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 2 prądy gaśnicze wody. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby przebywające w budynku. Strażacy ewakuowali ranne osoby na zewnątrz i udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej. ****13.12.2017r. Około godziny 18:30 w miejscowości Chotów w powiecie włoszczowskim doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych Honda Civic i VW Passat. Podróżowało 5 osób, 4 osoby z ogólnymi obrażeniami przekazane PRM i zabrane do szpitala. Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej.***12.12.2017r. Włoszczowice, pow. pińczowski. Około godz. 7:32 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia 6 osób, w tym 1 dziecko zostało poszkodowanych, a następnie zabranych do szpitala. W akcji ratowniczej udział brało 7 zastępów straży pożarnej oraz inne służby.****
2017-10-05 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

ĆWICZENIA POWIATOWE pk. „EUFORIA 2017” – powiat kazimierski

  print

29 września 2017 roku na obiekcie domu weselnego Euforia w Kazimierzy Małej powiat kazimierski miały miejsce ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem "EUFORIA 2017". Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Kazimierzy Wielkiej. Do ćwiczeń aktywnie włączyły się również: Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oddział w Kazimierzy Wielkiej, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz Miejsko Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Kazimierzy Wielkiej. Ćwiczenia zostały przeprowadzone z udziałem sił i środków Jednostki Ratowniczo– Gaśniczej, powiatowej kompani odwodowej powiatu kazimierskiego oraz sił i środków kompani gaśniczej „Południe” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Założenia do ćwiczeń obejmowały trzy zasadnicze epizody, uzupełniane o podgrywki, które spowodowały określoną reakcję strażaków ratowników, służb ratowniczych oraz podmiotów współdziałających podczas ćwiczeń. Główny epizod dotyczył działań ratowniczo- gaśniczych podczas pożaru klatki schodowej i dachu w budynku domu weselnego, epizod drugi to awaria sieci hydrantowej w miejscowości Kazimierza Mała, natomiast epizod trzeci dotyczył działań ratowniczych przy ewakuacji spadochroniarza zawieszonego na drzewie na wysokości około 8 metrów.

Głównymi celami ćwiczeń było między innymi:

Ćwiczenia obserwowali przedstawiciele: 

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy PSP i OSP, policjanci, ratownicy z ŚCRM iTS Oddział Kazimierza Wielka. Łącznie ponad 150 osób. W rolę pozorantów wcieliło się 10 druhów z jednostek OSP Sielec Kolonia, OSP Topola i OSP Podolany.

 

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka



Dodał:mł. bryg. Beata Muszczak
   
   
   
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi