****15.12.2017r. Około godz 17:00 w miejscowości Słupia w powiecie jędrzejowskim doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji gaśniczej trwającej 7 godzin działało 8 zastępów straży pożarnej.**** ****14.12.2017r.Skarżysko - Kamienna.O godzinie 12. 41 doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 2 prądy gaśnicze wody. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby przebywające w budynku. Strażacy ewakuowali ranne osoby na zewnątrz i udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej. ****13.12.2017r. Około godziny 18:30 w miejscowości Chotów w powiecie włoszczowskim doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych Honda Civic i VW Passat. Podróżowało 5 osób, 4 osoby z ogólnymi obrażeniami przekazane PRM i zabrane do szpitala. Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej.***12.12.2017r. Włoszczowice, pow. pińczowski. Około godz. 7:32 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. W wyniku zderzenia 6 osób, w tym 1 dziecko zostało poszkodowanych, a następnie zabranych do szpitala. W akcji ratowniczej udział brało 7 zastępów straży pożarnej oraz inne służby.****
2017-10-06 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Ksawery w powiecie ostrowieckim

  print

W nocy 6 października 2017 roku  straż pożarna z powiatu ostrowieckiego zmagała się ze skutkami porywistego wiatru. Na szczęście w wyniku silnego wiatru nikt nie odniósł obrażeń. Najbardziej poszkodowanymi zostali mieszkańcy trzech domów jednorodzinnych (w miejscowości Ostrowiec Św., Ćmielów oraz Świrna), w których doszło do uszkodzenia dachów.

Ostrowieccy strażacy odnotowali ponad 50 zdarzeń w związku z przejściem przez powiat ostrowiecki orkanu "Ksawery". Najczęściej działania strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew z jezdni, drutów elektrycznych czy powalonych słupów energetycznych. Zniszczenia odnotowano na całym powiecie ostrowieckim. Strażacy uczulają mieszkańców, by w czasie podobnych zdarzeń nie wychodzili na zewnątrz, nie chowali się pod drzewami, nie zostawiali niezabezpieczonych przedmiotów na balkonach, tarasach, dachach oraz nie parkowali samochodów pod drzewami.

Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Autor zdjęć:st. kpt. Łukasz Burek , KP PSP Ostrowiec Św.Dodał:mł. bryg. Beata Muszczak
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi