***20.10.2017r.m. Wiosna, pow. konecki, DK 74. Doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety znajdującej się na poboczu drogi przez samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca ciągnika siodłowego.Działania ratownicze prowadziły 3 zastępy JOP, w tym 16 strażaków.***19.10.2017r.Sędziszów około godz.13:50 w wyniku zasłabnięcia kierującego samochodem osobowym doszło do wypadku. Prowadzony przez mężczyznę pojazd wjechał na peron kolejowy. Samochodem podróżowały dwie osoby, pasażerka nie doznała żadnych obrażeń ciała, kierowca leżał na peronie - został wyciągnięty z pojazdu przez osoby postronne przed przybyciem służb. Po przybyciu JOP podjęto akcję reanimacyjną , która trwała ok. 20 min. Działania ratowników doprowadziły do przywrócenia funkcji życiowych. Akcja ratownicza, w której udział brało 4 zastępy PSP, zastęp OSP, ZRM i Policja trwała ponad 2,5 godziny.*** 18.10.2017r. Kielce o godz 14:00 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego: SEAT Leon z pociągiem osobowym przewozów regionalnych „Świętokrzyskie” relacji Ostrowiec Św. – Kraków. Brak osób poszkodowanych. Na miejscu działało 2 zastępy straży pożarnej oraz inne słuzby
2017-10-06 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Ksawery w powiecie ostrowieckim

  print

W nocy 6 października 2017 roku  straż pożarna z powiatu ostrowieckiego zmagała się ze skutkami porywistego wiatru. Na szczęście w wyniku silnego wiatru nikt nie odniósł obrażeń. Najbardziej poszkodowanymi zostali mieszkańcy trzech domów jednorodzinnych (w miejscowości Ostrowiec Św., Ćmielów oraz Świrna), w których doszło do uszkodzenia dachów.

Ostrowieccy strażacy odnotowali ponad 50 zdarzeń w związku z przejściem przez powiat ostrowiecki orkanu "Ksawery". Najczęściej działania strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew z jezdni, drutów elektrycznych czy powalonych słupów energetycznych. Zniszczenia odnotowano na całym powiecie ostrowieckim. Strażacy uczulają mieszkańców, by w czasie podobnych zdarzeń nie wychodzili na zewnątrz, nie chowali się pod drzewami, nie zostawiali niezabezpieczonych przedmiotów na balkonach, tarasach, dachach oraz nie parkowali samochodów pod drzewami.

Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Autor zdjęć:st. kpt. Łukasz Burek , KP PSP Ostrowiec Św.Dodał:mł. bryg. Beata Muszczak
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi