***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-09 | Jednostka: KM PSP Kielce

Pożar budynku mieszkalnego w Kielcach przy ul. Stefana Okrzei

  print

7 października 2017r. w Kielcach przy ul. Stefana Okrzei, doszło do pożaru dachu wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, strażacy natychmiast przeprowadzili ewakuacje wyprowadzając z budynku 8 osób. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli z prądem wody w natarciu na poddasze budynku, jednocześnie sprawdzając czy nie znajdują się tam osoby poszkodowane. W silnie zadymionym mieszkaniu przy użyciu kamery termowizyjnej określono miejsce rozprzestrzeniającego się pożaru i podjęto decyzję o rozbiórce pokrycia dachowego. Przybyłe na miejsce Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne odłączyło gaz i zasilanie elektryczne do budynku, a w celu zapewnienia osobom ewakuowanym komfortu termicznego Urząd Miasta Kielce zadysponował na miejsce zdarzenia autobus miejski.
W dalszej kolejności podane zostały dwa prądy wody: jeden do wnętrza budynku sąsiednią klatką schodową, a drugi na dach przy użyciu drabiny mechanicznej. Na miejsce przybyła grupa operacyjna KM PSP Kielce, a teren akcji został podzielony na trzy odcinki bojowe. Zarządzono również ewakuację mienia z najbardziej zniszczonych mieszkań do pomieszczeń nie zagrożonych pożarem. Po usunięciu pokrycia dachowego wraz z warstwami izolacyjnymi, dogaszono palącą się konstrukcję drewnianą dachu i sprawdzono budynek przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając zagrożenia. Jednocześnie strażacy zabezpieczyli mieszkania plandekami dostarczonymi przez przedstawiciela UM Kielce. W trakcie trwania prac rozbiórkowych na miejsce zdarzenia przybył z-ca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa dla miasta Kielce oraz miejski inspektor Nadzoru Budowlanego, który po dokonaniu oględzin z uwagi na zniszczenia powstałe w wyniku pożaru nie dopuścił budynku do użytkowania. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zapewnił lokale zastępcze dla wszystkich potrzebujących, którzy nie mogli powrócić do swoich mieszkań.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: archiwum KM PSP KielceDodał:Marcin Pastuszka
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi