***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-09 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

4 osoby w szpitalu – sezon grzewczy właśnie się rozpoczął…

  print

4 października przed północą otrzymaliśmy zgłoszenie od dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla przez czteroosobową rodzinę. Zdarzenie miało miejsce w budynku wielorodzinnym przy ulicy Szkolnej w Skarżysku-Kamiennej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia poszkodowani z mieszkania na parterze znajdowali się już w karetce. Strażacy z urządzeniami wykrywającymi nawet niewielkie ilości tlenku węgla weszli do mieszkania. Stężenie śmiercionośnego gazu wynosiło od 30 do 140 ppm. To dużo biorąc pod uwagę fakt, że mieszkanie zostało wstępnie przewietrzone. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i kolejne karetki. Dwie osoby dorosłe i dzieci w wieku 11 i 12 lat zostały przewiezione do szpitala. Profilaktycznie strażacy sprawdzili klatki schodowe i sąsiednie mieszkania, ale na szczęście nie stwierdzono tam stężenia tlenku węgla w powietrzu.

W związku z tym zdarzeniem, kolejny raz przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w sezonie grzewczym, które pomogą nam uniknąć nieszczęść!

ZAKUP CZUJKI TLENKU WĘGLA  

Tlenek węgla (czad) – śmiercionośny gaz – bezwonny, bezbarwny. Zwany cichym zabójcą…

Każdego roku zabija około 50 osób. W większości przypadków nie musiało dojść do tragedii.

Ale często sobie powtarzamy, że „to nie dzieje się u nas, tylko gdzieś w Polsce”, „czujkę kupię w przyszłym miesiącu…”

Zupełnie inaczej myślą ci, którzy się przekonali na „własnej skórze”, lub bliskich…że nie warto czekać...

ZAKUP CZUJKI DYMU

Jeśli w domu pojawi się dym, to czujka „przypomni” o pozostawionej potrawie na kuchence, obudzi i ofiaruje nam więcej czasu na ewakuację, a może pozwoli ugasić pożar w zarodku GAŚNICĄ, którą także powinniśmy sobie kupić.

WYKONANIE OBOWIĄZKOWYCH PRZEGLĄDÓW I CZYSZCZENIA PRZEWODÓW KOMINOWYCH

Zaniechanie tej powinności skutkuje niedrożnością przewodów kominowych i spalinowych wskutek nagromadzenia się zanieczyszczeń i sadzy oraz możliwością ich zapalenia. Regularne przeglądy i właściwa konserwacja systemów grzewczych w naszych domach może zapewnić nam bezpieczne ich użytkowanie. Szczególnie kiedy następuje znaczne ochłodzenie i systemy grzewcze pracują pełną mocą.

Dbajmy o własne bezpieczeństwo zanim coś złego się wydarzy, bo w wielu przypadkach właściwe myślenie włączamy dopiero po interwencji straży pożarnej.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie KG PSP: www.straz.gov.pl

 

 

Opracowanie: bryg. Andrzej Pyzik - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: materiały promocyjne KG PSP akcji "Czad i ogień obudź czujność"Dodał:Andrzej Pyzik
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi