***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-09 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Starachowice - szkolenie w ramach kampanii KRĘCI MNIE BEZPIECZENSTWO

  print

7 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" odbyło się szkolenie dla uczestników programu "Starachowice - bezpieczne w praktyce IV".

Szkolenie dotyczyło tematyki przeciwpowodziowej:

Część praktyczną szkolenia poprzedził wykład zrealizowany przez - asp. sztab. Tomasza Gębura.

W dalszej części szkolenia uczestnicy pod okiem strażaków uczyli się doraźnych metod budowy zapór, które umożliwiają zabezpieczenie budynków i posesji przed zalaniem w czasie powodzi i podtopień.

W szkoleniu wzięli udział mieszkańcy Starachowic - uczestnicy w IV edycji programu "Starachowice - bezpieczne w praktyce". Co ciekawe uczestnikami ćwiczeń były również panie, które ramię w ramię z mężczyznami uczyły się układać worki z piaskiem.

Działania realizowane w ramach tego przedsięwzięcia mają służyć aktywizacji społeczeństwa w zakresie szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa. W ramach "Starachowice - bezpieczne w praktyce" mieszkańcy uczą się sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych, m.in.: samoobrony w walce wręcz, a także dobrych praktyk, jakie należy stosować w przypadku wystąpienia pożaru lub miejscowego zagrożenia.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga

Zdjęcia: mł. bryg. Marcin NygaDodał:Marcin Nyga
   
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi