***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-10 | Jednostka: KP PSP Opatów

WYPADEK DROGOWY W NIESKURZOWIE NOWYM GM. BAĆKOWICE

  print

8 października 2017 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nieskurzów Nowy gm. Baćkowice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy BMW uderzył w budynek mieszkalny. W pojeździe znajdowały się trzy osoby poszkodowane, mieszkańcy budynku nie odnieśli żadnych obrażeń i sami opuścili budynek. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej w budynku. Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osób znajdujących się w pojeździe. Po wydobyciu ich z pojazdu pod nadzorem lekarza osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala karetkami ZRM. W dalszej części działań podstemplowano uszkodzony budynek, oraz odłączono akumulator i zakręcono zawór gazu w samochodzie osobowym. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 2 zastępy JRG Opatów oraz zastęp OSP Baćkowice.

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek KP PSP Opatów

Zdjęcia: mł.asp. Sebastian Czerwik KP PSP OpatówDodał:Grzegorz Staniek
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi