***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-10 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Orkan KSAWERY w powiecie starachowickim

  print

Silny wiatr w nocy z czwartku na piątek (5-6 października) był przyczyną wielu szkód na terenie powiatu starachowickiego.
Największe uderzenie wiatru, jakie miało miejsce w godzinach od 23.00 do 2.00 powaliło ponad setkę drzew i uszkodziło kilka budynków - przede wszystkim na terenie gmin: Starachowice, Pawłów i Brody.
Ogółem w powiecie odnotowano 77 interwencji dotyczących zagrożeń spowodowanych przez silny wiatr.

W celu zachowania drożności dróg wiodących przez powiat do akcji skierowano cały stan zmiany wraz z dyżurem domowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach.
Przewrócone na drogi, dachy i linie energetyczne drzewa usuwało również 14 jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiatu starachowickiego.

Najwięcej wiatrołomów strażacy usuwali na terenie leśnym przy drodze wojewódzkiej ze Starachowic do Tychowa Starego, wzdłuż drogi powiatowej Starachowice – Lubienia oraz na odcinku drogi krajowej K9 do Zębca.
Strażacy zabezpieczali uszkodzone dachy: w Starachowicach przy ul. Wschodniej, w Dąbrowie (gm. Pawłów) oraz w Parszowie (gm. Wąchock).

Ilość interwencji na terenie poszczególnych gmin powiatu starachowickiego:
- Starachowice: 42,
- Brody: 12,
- Pawłów: 12,
- Mirzec: 4,
- Wąchock: 7.


Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: dh Michał GralecDodał:Marcin Nyga
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi