***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-11 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Wypadek w Skarżysku-Kamiennej na ul. Metalowców

  print

9 października w Skarżysku-Kamiennej na skrzyżowaniu ulic Metalowców i Akacjowej doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych tj. Audi A3 i Subaru Impreza. Po przybyciu zastępów straży pożarnej ustalono, że samochodami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca Audi został zabrany na badania do szpitala. Drugi kierowca nie odniósł obrażeń i znajdował się na zewnątrz pojazdu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów, zakręceniu instalacji LPG w Subaru oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu akcji ratunkowej nie uczestnicząca w zdarzeniu kobieta nagle poczuła się źle. Ratownicy z Skarżyska udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, zastosowali tlenoterapię 100% tlenem i zapewnili komfort cieplny. Wezwana przez strażaków karetka pogotowia ratunkowego zabrała kobietę na badania do szpitala.

Kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń, choć zderzenie było poważne. Po raz kolejny skarżyscy strażacy apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę. Otacza nas już aura jesienna, widoczność może być ograniczona a dni są krótsze wobec czego prędkość musi być dostosowana do warunków panujących na drodze – pamiętajmy o tym.  

Opracował: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej  

Zdjęcia: kpt. Jakub Miernik  – KP PSP w Skarżysku-KamiennejDodał:Michał Ślusarczyk
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi