***17.10.2017r.m. Gromadzice, pow. ostrowiecki. Doszło do przewrócenia się wozu ciągniętego przez traktor rolniczy.Wóz przewoził 10 osób.W wyniku zdarzenia ranne zostały 2 osoby podróżujące na wozie.Działania ratownicze prowadziło 6 zastępów JOP, w tym 18 strażaków. ***16.10.2017r. Kielce, ul. Świętokrzyska, zderzenie czterech samochodów osobowych. W zdarzaniu brało udział pięć osób, w tym dwie zostały ranne. Działania ratownicze prowadziło 5 zastępów PSP, w tym 18 strażaków.***14.10.2017r. Soboszów pow. kazimierski, Doszło do zderzenia samochodu osobowego z tirem. 1 osoba zmarła i jedna została ranna w wyniku zdarzenia. Na miejscu ZRM, Policja oraz 5 zastępów SP.***12.10.2017 r. msc. Rożki, gm. Obrazów, pow. sandomierski. Tuż po godz. 2:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Jedną z osób, która została zakleszczona w pojeździe wydobyto przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W działaniach trwających ponad 2 godziny udział wzięło 2 zastępy PSP w tym 7 strażaków.***
2017-10-12 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pożar na terenie zakładu SINIAT - ćwiczenia pińczowskich strażaków w ramach akcji MSWiA - Kręci mnie bezpieczeństwo

  print

4 października 2017 r. na terenie zakładu Siniat Sp. z o. o. w miejscowości Leszcze (gm. Pińczów) odbyły się ćwiczenia prowadzone przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie połączone z próbną ewakuacją pracowników zakładu.

Około godziny 13:30 zarządzono próbny alarm w związku z zadymieniem w hali produkcyjnej zakładu. Scenariusz ćwiczeń i ewakuacji przewidywał pożar w hali produkcji profili aluminiowych, w związku z czym zachodziła konieczność ewakuacji pracowników przebywających w obiekcie oraz powiadomienie jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Osoby wyznaczone do prowadzenia ewakuacji z ramienia firmy Siniat w sposób prawidłowy powiadomiły pracowników o niebezpieczeństwie i konieczności opuszczenia budynku. Pracownicy opuszczający halę udali się w wyznaczone miejsce zbiórki i tam zgodnie z procedurami sprawdzono obecność osób, które w tym dniu wykonywały swoje obowiązki. Następnie do działań wkroczyli strażacy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Pińczowie, którzy po przybyciu na miejsce akcji otrzymali informację, że strefy zagrożonej nie opuścił jeden z pracowników. Strażacy w pełnym uzbrojeniu osobistym oraz w sytuacji symulowanego zadymienia przeprowadzili przeszukanie hali objętej pożarem, a następnie ewakuowali odnalezionego poszkodowanego, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Powyższe ćwiczenia związane były z akcją MSWiA ”Kręci mnie bezpieczeństwo”. Były one doskonałą okazją do przeprowadzenia prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń związanych z tlenkiem węgla czy też prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Zwieńczeniem spotkania były ćwiczenia praktyczne z zakresu użycia podręcznego sprzętu gaśniczego pod nadzorem funkcjonariuszy KP PSP Pińczów.

 

Opracowanie: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów

Zdjęcia: Siniat Sp. z o. o.Dodał:Paweł Obważanek
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi