***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-12 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Knapówka - dachowanie samochodu osobowego

  print

11 października 2017 r. po godz. 7.40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 786 niedaleko miejscowości Knapówka gm. Włoszczowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono dachowanie samochodu osobowego Opel Corsa. Samochód znajdował się w rowie, do góry kołami. Pojazdem podróżowały 3 osoby i opuściły pojazd o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego, osoby zostały przebadane przez lekarza, który podjął decyzję o przewiezieniu wszystkich 3 osób do szpitala. Uszkodzony pojazd postawiono na kołach oraz odłączono akumulator. W czasie działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

W akcji ratowniczej, która trwała ponad jedną godzinę wzięły udział 2 samochody ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Czarnca, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP we Włoszczowie

 Dodał:Tomasz Szymański
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi