***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-16 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Wizyta Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Adama Czajki w jednostce OSP Krasocin

  print

12 października 2017 roku świętokrzyski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Adam Czajka wizytował jednostkę OSP Krasocin w powiecie włoszczowskim. Głównym celem wizyty było zapoznanie się z wyposażeniem oraz potencjałem ratowniczym wizytowanej jednostki, podstawowymi elementami wpływającymi na gotowość operacyjną a także poznanie problemów z jakimi musi zmierzyć się jednostka w swojej codziennej działalności oraz wypracowanie mechanizmów pomocy przy ich rozwiązywaniu.

Wizytę w jednostce OSP Krasocin swoją obecnością zaszczycili również doradca wojewody świętokrzyskiego Bartłomiej Dorywalski, wójt gminy Krasocin Ireneusz Gliściński oraz komendant powiatowy bryg. Krzysztof Ciosek. Rolę gospodarza pełnił prezes jednostki OSP Krasocin druh Bartłomiej Robak.

Podczas spotkania świętokrzyski komendant wojewódzki PSP rozmawiał z druhami o ich potrzebach, podstawowych  problemach i planach na przyszłość. Wspólnie z zarządem jednostki omówiono perspektywy dalszego rozwoju oraz roli samorządu jaką on spełnia w utrzymaniu jednostek ochrony przeciwpożarowej. Świętokrzyski komendant wojewódzki PSP złożył podziękowania zarządowi jednostki za wysoko oceniane działalności operacyjno-ratowniczą jednostki a także za działalność kulturalno-artystyczną, prowadzoną w ramach orkiestry dętej i zespołu tanecznego „APLAUZ”. Orkiestra dęta z OSP Krasocin to jedna z najstarszych orkiestr strażackich na terenie województwa świętokrzyskiego. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i zagranicznych.

Na zakończenie wizytacji w imieniu zarządu jednostki OSP Krasocin jej prezes dh Bartłomiej Robak, na ręce świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Adama Czajki złożył podziękowanie za zainteresowanie się problemami jednostek OSP oraz za już udzieloną pomoc i wsparcie.

Opracowanie : mł. bryg. Tomasz Szymański
Zdjęcia: Arkadiusz Sosnowski

 Dodał:Tomasz Szymański
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi