***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-16 | Jednostka: KP PSP Opatów

Pożar budynku gospodarczego, stodoły oraz sprzętu rolniczego

  print

15 października 2017 r. w godzinach rannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Adamów gm. Opatów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się część warsztatowa i dach na budynku gospodarczym, a wewnątrz znajdują się maszyny rolnicze. Zaczynał palić się również dach na przyległej do budynku gospodarczego stodole. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia mieszkańcy posesji ewakuowali część maszyn rolniczych. W trakcie tej ewakuacji troje z nich odniosło obrażenia. Po udzieleniu pomocy medycznej jedna osoba została zabrana do szpitala a pozostałe zostały na miejscu zdarzenia. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy oraz w obronie na dach stodoły. Wewnątrz budynku gospodarczego palił się kombajn zbożowy na który podano prąd piany ciężkiej. Po ugaszeniu pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe uszkodzonej konstrukcji dachu budynku gospodarczego grożącej zawaleniem. Uratowano pozostałą część dachu budynku gospodarczego oraz znajdujące się w niej maszyny rolnicze dwie przyczepy, siewnik do zboża, opryskiwacz, budynek stodoły wraz ze składowanym w nim zbożem, oraz budynek mieszkalny przyległy do budynku gospodarczego. W działaniach trwających ponad 5 godziny uczestniczyły 3 zastępy z JRG PSP Opatów oraz OSP Rosochy, OSP Stodoły i OSP Brzezie.

Opracowanie: asp. sztab. Robert Rędziak KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Czerwik KP PSP OpatówDodał:Robert Rędziak
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi