***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-16 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Doskonalenie OSP z gminy Pawlów w zakresie ratownictwa technicznego

  print

14 października w miejscowości Brzezie zrealizowano warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego dla jednostek OSP z terenu gminy Pawłów.

Do ćwiczeń zaproszono jednostki stacjonujące w pobliżu dróg publicznych o znacznym nasileniu ruchu, dysponujące zestawami hydraulicznymi oraz innym sprzętem ratownictwa drogowego.

Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności w zakresie prowadzenia działań ratowniczych przy wypadkach drogowych.

Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Starachowicach. Warsztaty rozpoczęły się od przypomnienia zasad zabezpieczenia miejsca zdarzenia na drodze, oceny stanu osób poszkodowanych w rozbitym samochodzie oraz zasad bezpiecznego posługiwania się hydrauliką siłową.

W warsztatach uczestniczyło 23 druhów z jednostek: OSP Ambrożów, OSP Pawłów, OSP Brzezie i OSP Kałków.

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga

Zdjęcia: dh Michał PrzygodaDodał:Marcin Nyga
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi