***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-18 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym w Starachowicach

  print

17 października po godzinie 13:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego marki Scania z samochodem osobowym Audi A6 na drodze krajowej K 42 przy ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach. Ze zgłoszenia wynikało, iż w pojeździe osobowym, którym podróżowały cztery osoby, uwięzione jest dwoje dzieci.

Po dojeździe zastępów na miejsce pojazd osobowy znajdował się na poboczu, zaś pojazd ciężarowy blokował jeden pas drogi w kierunku Starachowic. Wszystkie osoby opuściły samochody przed przybyciem Straży Pożarnej.

Na miejscu był też obecny jeden z funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Starachowicach mł. asp. Lipczyński Daniel będący poza służbą, który był świadkiem zdarzenia. Przy pomocy sprzętu opatrunkowego dostępnego w apteczce samochodowej opatrzył zranioną głowę jednego z pasażerów i kontrolował stan poszkodowanych do czasu przyjazdu służb ratowniczych.

W wyniku zdarzenia ranna została dwójka dzieci podróżująca samochodem Audi. Dzieci po przebadaniu zabrane zostały do szpitala.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia dalsze czynności polegały na odłączeniu zasilania w pojazdach i neutralizacji powstałych wycieków. W działaniach brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Starachowicach.

Opracowanie: sekc. Damian Sławek

Zdjęcia: kpt. Jarosław SobczakDodał:Damian Sławek
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi