***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-19 | Jednostka: KM PSP Kielce

Pierwszaki 2016-2017 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły

  print

18 października 2017 r. w kieleckiej Galerii Korona, została zainaugurowana akcja Pierwszaki 2017/2018 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Akcja skierowana do szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego, została zorganizowana przez redakcję „Echa Dnia” już po raz piętnasty.

Przedsięwzięcie to ma na celu przekazanie dzieciom najważniejszych informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.

Jak co roku do akcji czynnie włączyła się Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Podczas spotkań z pierwszakami, które odbywają się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP w Kielcach będą przekazywać najmłodszym mieszkańcom Kielc oraz powiatu kieleckiego podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego, zasady zachowania się podczas pożaru oraz wypadku, zasady korzystania z numerów alarmowych, jak również zapoznają pierwszoklasistów z odpowiedzialną służbą strażaka. Oprócz strażaków zajęcia z dziećmi prowadzić będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach oraz pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Czynny udział oraz bardzo dobra zabawa dzieci świadczy o trafności tej formy przekazywania wiedzy.

           

Opracowanie: Katarzyna Klepacz, KM PSP Kielce

Zdjęcia: Jacek Bugajski, KM PSP KielceDodał:Marcin Pastuszka
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi