***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-19 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Przeniesienie Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju w miejsce zapasowe

  print

18 października 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju odbyły się praktyczne ćwiczenia mające na celu organizację zapasowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju(SKKP). Decyzją Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju uruchomiono procedurę awaryjnego planu ewakuacji SKKP w Busku-Zdroju w miejsce zastępcze, które jak mówi procedura znajduje się w budynku starostwa powiatowego. Ćwiczenia poprzedzono odprawą służbową z dyżurnymi operacyjnymi, zastępcą naczelnika wydziału operacyjno-kontrolno-rozpoznawczego, komendantem powiatowym PSP oraz jego zastępcą. Celem prowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie obowiązujących procedur pod kątem możliwości ich praktycznej realizacji, min.: określenie możliwości sprawnego przeniesienia numerów alarmowych do miejsca zastępczego oraz niezbędnych narzędzi pracy dyżurnych stanowiska kierowania.

W ćwiczeniach wziął udział pracownik Wydziału Informatyki i Łączności KW PSP w Kielcach. Procedura przeniesienia SKKP w miejsce zapasowe realizowana była min. w oparciu o Samochód Dowodzenia i Łączności będący na wyposażeniu KW PSP w Kielcach.

Realizacja ćwiczenia umożliwiła wypracowanie wniosków w celu aktualizacji istniejącej obecnie dokumentacji.

 

Opracowanie: mł. bryg. Marek Lis

Zdjęcia: KP PSP Busko-ZdrójDodał:Marek Lis
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi