***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-19 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Włoszczowscy strażacy włączyli się w akcję informacyjno-edukacyjną - Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

  print

W miesiącu październiku 2017 r. w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych na terenie powiatu włoszczowskiego, przeprowadzane jest praktyczne sprawdzanie organizacji oraz warunków ewakuacji z budynków. Strażacy z tut. jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP biorą czynny udział w tych przedsięwzięciach. Są obserwatorami całej akcji i po przeprowadzonych ewakuacjach przez dyrekcję i nauczycieli, strażacy spotykają się z całą społecznością szkolną na podsumowaniu. Wskazują uczniom i nauczycielom pomocne wskazówki i uwagi do zastosowania w przypadku powstania prawdziwego zagrożenia i konieczności przeprowadzenia ewakuacji. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” strażacy poza udziałem w ćwiczeniach ewakuacyjnych prezentują sprzęt i wyposażenie wozów pożarniczych, przekazują cenne informacje i uwagi  dotyczące używania numerów alarmowych i zasad zachowania w czasie pożaru i innych zagrożeń. Strażacy w trakcie tych spotkań muszą także zmierzyć się z ciekawymi i „trudnymi” pytaniami stawianymi im przez najmłodszych uczniów czy przedszkolaków. Każdy z uczestników spotkań może poczuć się strażakiem siadając w samochodzie, ubierając hełm czy ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na manekinie.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Włoszczowscy strażacy będą w niej brać udział przez cały rok szkolny odwiedzając poszczególne placówki oświatowe, promując bezpieczne zachowania oraz prawidłowe reakcje i zachowania w przypadku powstania różnego rodzaju zagrożeń.

Opracował: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP WłoszczowaDodał:Tomasz Szymański
   
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi