***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-20 | Jednostka: KP PSP Pińczów

Pińczowscy strażacy w akcji „kręci mnie bezpieczeństwo..”

  print

20 października 2017 r. w godzinach przedpołudniowych strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie uczestniczyli w ćwiczeniach mających na celu koordynację działań służb i władz Gminy Pińczów w zakresie zagrożeń, pociągających za sobą konieczność ewakuacji budynku UMiG w Pińczowie.

Wspólna koordynacja działań rozpoczęła się posiedzeniem Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Miasta i Gminy Pińczów, w których uczestniczył z-ca komendanta powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciech Bucki. Na posiedzeniu omówiono podstawowe zasady współpracy w sytuacji nagłego zagrożenia i sposób działania poszczególnych służb i władz miasta.

Istotnym elementem prowadzonej akcji była koordynacja ewakuacji pracowników urzędu miasta, w tym aktywny udział naszych strażaków. W czasie symulowanego zadymienia ratownicy nadzorowali prowadzoną ewakuację łącznie 66 pracowników UMiG w Pińczowie oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu. W ćwiczeniach wzięła udział pełna obsada pińczowskiej jednostki, policjanci i osoby wyznaczone do prowadzenia ewakuacji z ramienia Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów.

Całość prowadzonych działań miała na celu prócz koordynacji działań PSP, Policji oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, również wpajanie prawidłowych zachowań pracownikom UMiG w Pińczowie w czasie sytuacji zagrożenia, w tym pożaru i konieczności ewakuacji.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

Zdjęcia: archiwum KP PSP w PińczowieDodał:Paweł Obważanek
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi