***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-23 | Jednostka: KP PSP Opatów

Nocny pożar budynku mieszkalnego

  print

20 października 2017 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Okalina-Wieś gm. Opatów

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do pożaru na parterze w pomieszczeniu kotłowni jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Zapaleniu uległa drewniana ściana działowa, a następnie ogień rozprzestrzenił się na drewniany strop i dach budynku. Przed przybyciem zastępów straży mieszkańcy opuścili budynek i przebywali na zewnątrz natomiast właściciel budynku podjął działania gaśnicze w trakcie których doznał poparzenia obu dłoni. Działania zastępów straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się dach i kotłownię oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Po przebadaniu przez lekarza ZRM mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia. Ponadto przeprowadzono prace rozbiórkowe elementów konstrukcyjnych dachu. Pomieszczenia i poddasze budynku przeszukano i sprawdzono kamerą termowizyjną, aby wykluczyć powstanie nowych zarzewi ognia. Następnie sprawdzono miernikiem PhD6 pomieszczenia w budynku na obecność substancji niebezpiecznych (wynik negatywny). W działaniach trwających 3 godziny uczestniczyły 3 zastępy z JRG PSP Opatów.

 

Opracowanie: asp. sztab. Robert Rędziak KP PSP Opatów

Zdjęcia: st. asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP OpatówDodał:Robert Rędziak
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi