***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-23 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Akcja - Pierwszaki - w Skarżysku-Kamiennej

  print

19 października w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej miała miejsce wizyta skarżyskich strażaków w ramach akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. To już kolejna edycja popularnej akcji, której głównym organizatorem jest „Echo Dnia”. Celem akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych. Na spotkanie przybyło ponad 300 „pierwszaków” z  gmin w powicie skarżyskim.

Skarżyscy strażacy w bardzo przystępny, wesoły i ciekawy sposób zaprezentowali dzieciom jak wygląda praca strażaka - opowiedzieli czym się zajmują. Na spotkaniu omówiono jak należy się zachować w razie zagrożenia życia, zdrowia lub wystąpienia pożaru. Zainteresowanie pokazem strażaków było bardzo duże o czym świadczyły liczne pytania dzieci kierowane w trakcie prelekcji strażaków.

Należy podkreślić, że straż pożarna chętnie bierze udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w ciągu roku w licznych akcjach prewencyjnych, pogadankach i pokazach, a pomimo to, za każdym razem spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem tematami związanymi z bezpieczeństwem. Świadczy to o wysokim poziomie odpowiedzialności wśród nauczycieli i młodzieży.

Redakcji Echa Dnia dziękujemy i polecamy się na przyszłość.

 

Opracowanie: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP w Skarżysku-Kamiennej  

Zdjęcia: mł. bryg. Michał Ślusarczyk – KP PSP w Skarżysku-KamiennejDodał:Michał Ślusarczyk
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi