***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-24 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Wypadek w Skarżysku-Kamiennej na ul. Jana Pawła II

  print

22 października 2017 r. w Skarżysku-Kamiennej na ulicy Jana Pawła II doszło do groźnego wypadku komunikacyjnego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z Państwowej Straży Pożarnej stwierdzono, że na remontowanym odcinku drogi krajowej 42 samochód osobowy Ford Focus zjechał na pobocze i uderzył w barierę. Prawdopodobnie kierowca samochodu Ford stracił przytomność podczas jazdy.

Działania skarżyskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu czynności resuscytacyjnych (podanie 100 % tlenu, założenie rurki ustno–gardłowej, zewnętrzny masaż serca). Czynności resustytacyjne były kontynuowane przez przybyłych na miejsce zdarzenia ratowników zespołu ratownictwa medycznego do momentu odzyskania przez poszkodowanego funkcji życiowych. Następnie poszkodowany z miejsca zdarzenia został przetransportowany na Szpitalny Oddziała Ratunkowy w Skarżysku-Kamiennej. Dalsze działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W trakcie czynności ratowniczych do ratowników Państwowej Straży Pożarnej zgłosił się mężczyzna, który prowadził inny pojazd osobowy – jak się okazało uczestniczący także w zdarzeniu. Kierowca samochodu Opel Vectra poinformował, że jego pojazd został delikatnie uszkodzony przez samochód Ford Focus. W samochodzie marki Opel podróżowało małżeństwo z rocznym dzieckiem. Osoby podróżujące tym pojazdem nie zgłaszały żadnych dolegliwości spowodowanych zdarzeniem. Na miejsce wezwano kolejny zespół PRM-u, który zabrał matkę oraz małe dziecko na profilaktyczne badania. Po działaniach prowadzonych przez strażaków i zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji rozbity pojazd zabrała Pomoc Drogowa.

 

 

Opracowanie: mł. bryg. Michał Ślusarczyk - KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: mł. bryg. Daniel Kiełek - KP PSP Skarżysko-KamiennaDodał:Michał Ślusarczyk
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi