***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-26 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Wypadek samochodu ciężarowego w Nowej Dębowej Woli

  print

26 października około godz. 11.00 doszło do wypadku w miejscowości Nowa Dębowa Wola na terenie powiatu ostrowieckiego. Po przybyciu ma miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej stwierdzono, że samochód ciężarowy jadący w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
W wyniku wypadku trzech mężczyzn jadących samochodem zostało poszkodowanych, przy czym
dwóch opuściło wrak samochodu przed przybycie strażaków, kierowca natomiast był zakleszczony w kabinie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji kierowcy z rozbitej ciężarówki przy pomocy narzędzi hydraulicznych i burzących i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem mężczyznom. Po przybycie na miejsce zdarzenia zespołów ratownictwa medycznego, poszkodowane osoby zostały przekazane ratownikom. Na tym działania zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostała policja, w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych. Podczas akcji ratowniczej droga została zablokowana.

W zdarzeniu udział brało 4 samochody ratowniczo-gaśnicze. Akcja ratownicza trwała ponad godzinę.

Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski
Autor zdjęć: bryg. Robert Sobczyk, KP PSP Ostrowiec ŚwiętokrzyskiDodał:Sebastian Klaus
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi