***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-10-30 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

Czad i Ogień - Obudź Czujność w powiecie skarżyskim

  print

27 października 2017r. mając na uwadze sezon grzewczy 2017/2018 oraz kampanię społeczną pod nazwą „Czad i Ogień - Obudź czujność” w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej zostało zorganizowane spotkanie z Zarządcami Nieruchomości z terenu powiatu skarżyskiego, funkcjonariuszami Policji oraz z przedstawicielami Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Podczas spotkania kierownictwo tutejszej komendy przybliżyło zagadnienia związane z właściwościami tlenku węgla oraz  przedstawiło praktyczne metody zabezpieczenia się przed tym śmiercionośnym gazem. Zaznaczono również jak ważną rolę w poruszanym zagadnieniu odgrywają wykonywane systematycznie przeglądy, które są wymagane dla instalacji wentylacyjnych i kominowych oraz pozostałych.

Przedstawiono statystykę interwencji związanych z czadem, z których corocznie kilkadziesiąt występuje w budynkach wielorodzinnych administrowanych przez zaproszonych na spotkanie zarządców. Zaznaczono jak bardzo istotnym elementem szybkich i skutecznych działań ratowniczo-gaśniczych jest możliwość swobodnego dojazdu do obiektów wielorodzinnych z którym niejednokrotnie pojazdy straży pożarnej mają problem.

Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku-Kamiennej mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu skarżyskiego chce w ten sposób podnieść świadomość z jakimi niebezpieczeństwami możemy spotkać się każdego dnia i w jaki sposób się przed nimi uchronić.

Chcemy w ten sposób zaznaczyć wszystkim, że dom powinien kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, a nie z miejscem interwencji straży pożarnej.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: st. kpt. Marcin Kuźdub – KP PSP Skarżysko-KamiennaDodał:Marcin Kuźdub
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi