***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-30 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Pożar na terenie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej

  print

W nocy 28 października miał miejsce pożar w zakładzie przerobu drewna na terenie Starachowickiej Strefy Ekonomicznej.

Pierwsze zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej były na miejscu o godz. 3.30 po pięciu minutach od przyjęcia informacji o pożarze. Płonęło pomieszczenie warsztatowe oraz silos z trocinami stanowiącymi paliwo pieca ogrzewającego zakład.

Z uwagi na skalę zagrożenia na miejsce zadysponowano również ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu starachowickiego. Działania zastępów skoncentrowały się na gaszeniu ognia oraz obronie sąsiedniej hali produkcyjnej. Dzięki sprawnej akcji udało się ocalić mienie wartości kilku milionów złotych. Uratowano budynek produkcyjno-magazynowy z gotowymi wyrobami oraz maszyny do obróbki drewna.

W trakcie działań strażacy wynieśli z płonącego warsztatu butle z tlenem i acetylenem. Z uwagi na groźbę wybuchu wdrożono procedurę schładzania butli. Działania gaśnicze zakończyły się po sześciu godzinach, natomiast strażacy do poniedziałku monitorowali stan butli acetylenowej.

W działaniach udział wzięło 7 zastępów JRG PSP Starachowice i 9 zastępów OSP - łącznie 62 strażaków.

Akcją dowodził komendant powiatowy PSP w Starachowicach  st. bryg. Wiesław Ungier.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga

Zdjęcia: kpt. Jarosław SobczakDodał:Marcin Nyga
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi